r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Zespół wokalny Koła Gospodyń Wiejskich "Pietroszczanki" z Woli Trzydnickiej
28-10-2020

"Pietroszczanki" wyśpiewały nagrodę

Zespół wokalny Koła Gospodyń Wiejskich "Pietroszczanki" z Woli Trzydnickiej został laureatem tegorocznego Międzydiecezjalnego Przeglądu Pieśni Maryjnej w Księżomierzy. Czternasta edycja imprezy była nietypowa, ponieważ ze względu na pandemię koronawirusa odbyła się on-line.
"Pietroszczanki", występujące pod kierunkiem Lidii Tryki, zostały docenione przez jurorów za utwór "Kochana Matko".
 
Przegląd pod hasłem "Matko, która nas znasz, z dziećmi swymi bądź" zwykle jest organizowany latem, ale w związku z sytuacją epidemiczną został przeniesiony na jesień. Jego uczestnicy nie mieli jednak okazji zaprezentowania się na scenie tylko nagrywali swoje występy i wysyłali do organizatorów.
We wtorek 27 października prezentacje oceniło jury, które przyznało 15 nagród. Jedyną w kategorii dorosłych zespołów wokalnych zdobyły "Pietroszczanki".
 
Popisy uczestników tegorocznego przeglądu oceniali: dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie Ewa Białoń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie Roman Biss i Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.
 
 
(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: