r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

dyplomy
22-10-2020

Nietypowe spotkanie poetów - podsumowanie

W ponad 20-letniej historii Powiatowych Spotkań Poetów w Trzydniku Dużym tegoroczne okazały się wyjątkowe, bo z powodu pandemii koronawirusa odbyły się on-line. Poeci swoje wiersze nagrywali i zamieszczali w internecie. Teraz, także w sieci, można obejrzeć prezentacje wszystkich uczestników.
Swoje propozycje do imprezy, która od kilku lat odbywa się pod hasłem "Stacja poezja", zgłosiło ośmiu autorów z kilku gmin powiatu kraśnickiego. Gminę Trzydnik Duży reprezentowali: Kinga Latawiec ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym oraz dorosłe autorki - Elżbieta Bryczek z Rzeczycy Księżej, Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej i Halina Drzewiej-Sosnówka z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii. Autorami pozostałych propozycji są mieszkańcy Księżomierzy, Stróży i Zakrzówka.
Podsumowując tegoroczną edycję "poetyckiej stacji" dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota przyznała, że obecne czasy, nie tylko ze względu na pandemię, mało sprzyjają poezji. W liście skierowanym do uczestników napisała m.in., że dzisiaj wszyscy są politykami i lekarzami, a poezja jest niemodna. - Jestem ogromnie wzruszona, że tworzycie grono "niemodnych" dusz, które dzielą się z odbiorcą swoimi troskami, radościami, swoją nadzieją, wiarą… tym bardziej teraz w czasach tak bardzo hermetycznych, w czasach, kiedy - jak mówił Adam Zagajewski - "rozprawiamy o klasach i warstwach społecznych, lecz na co dzień żyjemy nie w kolektywie, tylko w samotności - napisała dyrektor trzydnickiego ośrodka kultury. Jednocześnie podziękowała lokalnym poetom, piszącym w nietypowych okolicznościach, porównując ich do Owidiusza, który swoje najpiękniejsze wiersze napisał na wygnaniu…
 
Wszyscy autorzy otrzymali pocztą nagrody, ufundowane przez współorganizatorów "stacji poezji" ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku i dyplom, przygotowane przez GOK w Trzydniku Dużym. Nagrodzonych tekstów w interpretacji samych autorów można posłuchać na profilu trzydnickiego ośrodka na Facebook'u.
 
 
(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: