r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

INFORMACJA covid 19
21-10-2020

Spotkanie seniorów odwołane

Planowane na środę 21 października spotkanie członków Klubu Seniora "Radość życia" w Trzydniku Dużym nie odbędzie się. Przyczyną jest sytuacja epidemiczna w kraju i rosnąca liczba zachorowań na COVID-19.
W wyznaczonym terminie spotkają się tylko członkowie rady klubu, by zgodnie z regulaminem, podjąć decyzje o jego działalności w kolejnych miesiącach.
 
Przedstawiciele klubu podkreślają, że w tym czasie szczególnie aktualny pozostaje apel do seniorów o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. W miarę możliwości trzeba ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i prosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, na przykład zakupach czy załatwianiu spraw urzędowych. Warto pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, zasłanianiu nosa i ust, unikaniu dotykania oczu, nosa i ust oraz regularnym myciu lub dezynfekowaniu powierzchni dotykowych, w tym stołów, włączników światła czy poręczy. Dezynfekować należy także telefony, a podczas ewentualnych rozmów szczególnie z osobami, które kaszlą lub kichają, zachować bezpieczną odległość.
 
Ważną zasadą w czasie pandemii, którą powinny stosować nie tylko osoby starsze, jest również czerpanie informacji na temat koronawirusa ze sprawdzonych źródeł, opartych na dowodach naukowych, które są publikowane są na stronach internetowych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: