r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

09-09-2020

Edukacyjna wyprawa rowerowa

W "małych ojczyznach" jest wiele ciekawych, ale mało znanych miejsc. Gmina Trzydnik Duży chce zachęcić do ich poznawania. Okazją będzie rajd rowerowy pod hasłem "Miejsca znane i nieznane". Wyprawa jest planowana na sobotę 19 września, a jej uczestnicy mogą wygrać rower i inne atrakcyjne nagrody.
Rajd to m.in. pokłosie wakacyjnego konkursu fotograficznego pod tym samym hasłem, który w sierpniu zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Autorzy pomysłu na Facebbok'u opublikowali wtedy zdjęcia 20 obiektów, a zadaniem uczestników było podanie ich nazwy i miejscowości, w których się znajdują. Kilka osób wywiązało się z tej roli znakomicie, ale nie brakowało również takich, które miały kłopoty z rozpoznaniem, wydawałoby się, znanych miejsc. Dlatego teraz wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, GOK oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, organizują rajd, którego uczestnicy mogą lepiej poznać najbliższą okolicę oraz aktywnie i ciekawie spędzić wolny czas, licząc przy tym na atrakcyjne nagrody.
 
W losowaniu roweru oraz gadżetów i akcesoriów rowerowych wezmą udział ci uczestnicy, którzy zrobią sobie selfie przy co najmniej ośmiu obiektach w minimum pięciu miejscowościach. Na trasie przejazdu są: Łychów Gościeradowski, Owczarnia, Rzeczyca Księża, Rzeczyca Ziemiańska, Wola Trzydnicka, Węglin, Olbięcin i Agatówka.
Każdy z uczestników sam wybierze trasę, którą zechce przejechać. Wspólny start jest planowany na 19 września o 12.30 na trzydnickim "Orliku". Meta została wyznaczona przy remizie OSP w Rzeczycy Księżej. Na starcie uczestnicy rajdu otrzymają okolicznościowe koszulki, zaś na mecie - folder z opisem miejsc, które znajdują się na trasie przejazdu.
 
Rajd jest organizowany także z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Dlatego, oprócz losowania nagrody głównej i innych nagród rzeczowych, na mecie zainteresowani będą mogli wykazać się wiedzą na temat historycznej wiktorii z 1920 roku.
Patronami honorowymi wyprawy są poseł Kazimierz Choma i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
 
Uczestnicy rajdu są zobowiązani do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, obowiązujących ze względu na pandemię koronawirusa, a pełny regulamin eskapady jest dostępny na stronach: www.trzydnikduzy.pl i www.goktrzydnik.pl.
plakat rajd rowerowy
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: