r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

30-07-2020

Dożynki skromne, ale z wieńcami

Dożynki w gminie Trzydnik Duży w tym roku będą mieć zdecydowanie skromniejszy charakter, ale organizatorzy nie rezygnują z tradycyjnego konkursów wieńców. Do udziału już teraz zachęcają grupy wieńcowe, a na święto plonów zapraszają do Rzeczycy Ziemiańskiej 15 sierpnia.
Udział w konkursie należy zgłosić do 10 sierpnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. Pełny regulamin można znaleźć na stronach internetowych gminy i GOK oraz jego profilu na Facebook'u, a dodatkowe informacje uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: goktrzydnik@o2.pl.
 
Same wieńce trzeba dostarczyć w dniu dożynek, czyli 15 sierpnia do 11.30 do kościoła w Rzeczycy Ziemiańskiej, gdzie w południe odbędzie się uroczysta msza święta. W ten sposób miejscowi rolnicy podziękują za żniwa, a poprzez udział w konkursie grupy wieńcowe włączą się w kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych.
 
plakat- konkurs na wieniec dożynkowy
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: