r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

09-06-2020

Zajęcia w ośrodku kultury odwołane

Przed wakacjami nie będzie wznowienia zajęć stacjonarnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Przyczyną jest utrzymujące się zagrożenie koronawirusem i rozpoczęta niedawno rozbudowa siedziby GOK.
- W normalnych czasach właśnie w czerwcu kończyliśmy sezon kulturalny, a ten rok jest szczególny. Pandemia koronawirusa wymusiła na nas przeniesienie znacznej części działalności do internetu i na razie nie rezygnujemy z tej formuły. Ze względu na trwające prace remontowo-budowlane nie planujemy również zajęć na wakacje, ponieważ lada moment nasza sala widowiskowa zostanie wyłączona z użytkowania - tłumaczy dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota, która podjęła decyzje w uzgodnieniu z wójtem Krzysztofem Serafinem.
 
Informacje o działalności ośrodka kultury, które są realizowane online, można znaleźć na stronie: www.goktrzydnik.pl oraz na profilu placówki na Facebook'u.
 
Remont i rozbudowa GOK w Trzydniku Dużym rozpoczęły się w połowie maja. Do istniejącego budynku jest dobudowywana nowa część o powierzchni użytkowej ponad 270 metrów kwadratowych. W planach jest jeszcze m.in.: wykonanie centralnego ogrzewania, sieci wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej oraz montaż kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych.
 
Inwestycja będzie kosztować ponad 1 milion 180 tysięcy złotych. Do 85 procent kosztów netto trzydnicki samorząd otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, kolejne 10 procent z funduszy krajowych, a resztę ma zapewnić z własnego budżetu.
 
Termin wykonania wszystkich prac jest ustalony na 18 grudnia tego roku.
 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: