r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

18-05-2020

Dystrybucji maseczek c.d.

W najbliższą niedzielę 17 maja do kolejnych dwóch miejscowości gminy Trzydnik Duży zostaną dostarczone bezpłatne maseczki ochronne, przygotowane przez miejscowe krawcowe, władze gminy i ośrodek kultury. Tym razem otrzymają je mieszkańcy Rzeczycy Księżej i Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii.
Dystrybucją środków ochrony osobistej przed koronawirusem zajmą się strażacy z OSP Rzeczyca Księża i OSP Rzeczyca Ziemiańska oraz sołtysi, którzy, tak jak w pozostałych miejscowościach, będą rozdawać maseczki na podstawie liczby osób, wpisanych do deklaracji śmieciowych.
 
Rzeczyca Księża i Rzeczyca Ziemiańska-Kolonia to dwie z czterech miejscowości, które jeszcze nie zostały objęte tą formą wsparcia. W planach są również transporty do Trzydnika Małego i Trzydnika Dużego Kolonii.
 
Od 22 kwietnia mieszkańcy gminy Trzydnik Duży otrzymali już około 3600 maseczek. Ich szycie koordynuje miejscowy ośrodek kultury, który wciąż poszukuje wolontariuszy. Chętni otrzymują materiał i potrzebne akcesoria, a wolę współpracy mogą zgłaszać telefonicznie pod numer: 603 685 263.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: