r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Orkiestra z nowymi instrumentami
05-01-2013

IAS 24: Orkiestra z nowymi instrumentami

Jedyna w gminie Trzydnik Duży Strażacka Orkiestra Dęta z Olbięcina ma nowe instrumenty. Ich zakup był możliwy dzięki środkom z Unii Europejskiej, która samorząd pozyskał za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.
Muzycy mają do dyspozycji po dwa nowe althorny i klarnety. Poprzednie, w związku z licznymi występami, zużyły się i trzeba je było wymienić. 
 
Gmina wyda na ten cel tylko około 30 procent kosztów, resztę pokryła ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
Orkiestra powstała we wrześniu 2005 roku z inicjatywy działaczy miejscowego kółka rolniczego, Ochotniczej Straży Pożarnej i dyrekcji Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie, przy wsparciu wójta Gminy Trzydnik Duży Franciszka Kwietnia. Obecnie gra w niej ponad 20 muzyków, od uczniów szkół podstawowych, po osoby dorosłe, a kapelmistrzem jest Stefan Nóżka.
 
Grupa uświetnia niemal wszystkie uroczystości patriotyczne i religijne, a także imprezy rozrywkowe i sportowe. Uczestniczy m.in. w obchodach 11 Listopada czy 3 Maja, a także występuje na Dniach Herbu, Festiwalu Wsi, Gminnych Dożynkach oraz zawodach pożarniczych.
 
Zródło: www.trzydnik.ias24.eu
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: