r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Bezpłatne zajęcia dla uczniów
03-01-2013

IAS 24: Bezpłatne zajęcia dla uczniów

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej 290 uczniów szkół podstawowych w gminie Trzydnik Duży skorzysta z bezpłatnych zajęć wyrównawczych i rozwijających ich umiejętności.
Dodatkowe lekcje będą się odbywać do końca lipca, a wezmą w nich udział dzieci ze wszystkich podstawówek w gminie, czyli z Łychowa, Olbięcina, Rzeczycy Księżej i Rzeczycy Ziemiańskiej oraz Woli Trzydnickiej.

W zajęciach będą uczestniczyć zarówno uczniowie, którzy mają problemy z nauką, albo sprawiają kłopoty wychowawcze, jak również dzieci szczególnie uzdolnione. W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia z języka polskiego, matematyki, przyrody i języka angielskiego. Uczniowie będą też rozwijać swoje zdolności teatralne, taneczne i fotograficzne. Będą też mogły korzystać z konsultacji logopedycznych i psychologicznych.
 
Autorzy projektu "Razem ku wiedzy - programy rozwojowe" szukają osób, które zechcą poprowadzić lekcje. Pierwsze spotkania są planowane jeszcze na styczeń. 

Unijne środki zostaną przeznaczone również na zakup pomocy dydaktycznych oraz dowożenie uczestników na zajęcia. 

Realizacja projektu będzie kosztować ponad 605 tysięcy złotych, z czego prawie 542 tysiące to środki, które gmina pozyskała za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Reszta to wkład własny samorządu, który zapewnia pomieszczenia do organizacji zajęć.
 
Zródło: www.trzydnik.ias24.eu
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: