r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

28-12-2012

IAS 24: Budżet przyjęty

Radni Gminy Trzydnik Duży uchwalili budżet na 2013 rok. Podczas sesji w piątek 28 grudnia za przyjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 12 radnych, a 3 wstrzymało się od głosu.
Wśród najważniejszych wydatków inwestycyjnych w przyszłorocznym budżecie są zapisane środki na budowę kolejnej "schetynówki" oraz dokończenie gminnego stadionu.

W mijającym roku, dzięki wsparciu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, w Trzydniku Dużym Kolonii powstał 600-metrowy fragment asfaltowej trasy. Teraz, również w ramach "schetynówek", gmina chce wykonać podbudowę, położyć asfalt i postawić latarnie na dwukrotnie dłuższym odcinku w tej samej miejscowości. W budżecie zapisano na ten cel ponad 1 milion złotych. Połowa kosztów będzie pochodzić z budżetu państwa.
 
Za prawie 730 tysięcy złotych samorząd zamierza też zrealizować drugi i ostatni etap budowy Centrum Organizacji Imprez Sportowych i Społeczno-Kulturalnych. W 2012 roku powstało trawiaste boisko o wymiarach 105 x 68 metrów z piłkochwytami, okalane czterotorową bieżnią ziemną z ceglaną nawierzchnią, a także droga dojazdowa i część placu wystawienniczego. Na przyszły rok gmina planuje wykonanie wiat dla zawodników, trybuny na 50 miejsc, oświetlenia i ogrodzenia centrum oraz dokończenie utwardzania otoczenia. Część środków na ten cel samorząd otrzymał z Ministerstwa Sportu. 

To dwie najpoważniejsze inwestycje w gminie Trzydnik Duży, zapisane w przyszłorocznym budżecie. Wójt Franciszek Kwiecień przyznaje jednak, że ten plan może się zmienić po rozstrzygnięciu przetargów. -Jeśli planowane prace będą kosztować mniej niż zakładamy, w ciągu roku być może wprowadzimy nowe zadania - deklaruje wójt gminy Trzydnik Duży.
 
Zródło: www.trzydnik.ias24.eu
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

Mobilna aplikacja Gminy My Local News
Mobilna aplikacja Gminy Trzydnik Duży My Local News
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: