r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Zbiórka - Elektrośmieci
27-04-2012

Zbiórka - Elektrośmieci

Gmina Trzydnik Duży oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko w Kielcach w dniu 10 maja 2012 roku (czwartek) organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która prowadzona będzie w trzech miejscowościach gminy Trzydnik Duży (według załączonego harmonogramu).

Z wyznaczonych miejsc – zorganizowanym transportem – zabierane będą nie tylko wielkogabarytowe „elektrośmieci”, takie jak pralki, lodówki, telewizory, kuchenki mikrofalowe, drukarki, komputery, monitory, ale również np. baterie, żarówki oraz świetlówki.

Zbiórka zużytego sprzętu to dobra okazja, aby nieodpłatnie pozbyć się starych, nieużywanych rzeczy, nie musimy ich wywozić sami, zostaną one zabrane z wyznaczonych miejsc w poszczególnych miejscowościach. Wszyscy powinni wiedzieć, że niebezpieczne odpady powinno oddawać się do wyznaczonych punktów lub podczas zbiórek „elektrośmieci”. Organizatorzy akcji wychodzą naprzeciw społecznym oczekiwaniom – zużyty sprzęt będzie można oddać za darmo i na miejscu. Warto podkreślić, iż za wyrzucenie elektroodpadów do ogólnego śmietnika grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.
Skorzystajmy z wyjątkowej okazji pozbycia się zbędnego, zniszczonego i zupełnie niepotrzebnego sprzętu RTV i AGD.

Data zbiórki 10.05.2012 r.
Punkty zbiórki:
Olbięcin – Plac przy OSP 8.00 – 10.30
Trzydnik Duży – Plac przy OSP 10.40 – 13.10
Rzeczyca Ziemiańska – Plac przy OSP 13.20 – 15.50Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: